Jedno brzydkie słowo, które pomoże Ci się zakochać. W angielskim też!

Jaki jest człowiek, który wzbudza Twoje zainteresowanie? Inteligentny, przystojny, mądry, dojrzały? A może zakochujemy się w drugiej osobie z powodu TAJEMNICY? Mamy świadomość, że nigdy nie poznamy jej do końca. No właśnie. Podobnie jest z angielskim. A brzydkie słowo, pomocne w zakochaniu, które odkryłam u Daniela Pink’a to…

Asymptota

No przyznaj, że ładne nie jest. Asymptota (dla tych, co podobnie jak ja, nie kojarzą z liceum) to taka krzywa, która zbliża się cały czas do określonej prostej. Ta prosta jest jej celem. Asymptota tak się zbliża i zbliża w nieskończoność. I choćby była nie wiem jak blisko, to tej prostej nie dotknie – nie osiągnie ideału.

 

“Drive”

To tytuł książki Daniela Pink’a poświęconej motywacji. Autor przedstawia w niej swoją teorię mistrzostwa jako asymptoty. Według Pinka mistrzostwo to stan nieosiągalny, a dążenie do niego wymaga pasji, wysiłku i pracy. Autor mówi:

“You can get really, really close to it. But (…) you can never touch it. Mastery is impossible to realize fully.”

Możesz być bardzo blisko mistrzostwa, ale nigdy go nie dotkniesz. Mistrzostwo jest niemożliwe do pełnego zrealizowania – spójrz na niebieską strzałkę na zdjęciu powyżej.

 

Nasze swojskie asymptoty

Jeśli rozejrzymy się wokoło, to zobaczymy, że asymptot w naszym życiu jest mnóstwo. Są wszędzie tam, gdzie dążymy do ideału, np. sport, rodzicielstwo, odżywianie. Jednak czytając “Drive” rozmyślałam głównie o trzech nieosiągalnych celach, które są dla mnie ważne i jednocześnie podobne do siebie, bo dążenie do ich osiągnięcia w każdym przypadku wymaga wspomnianych: pasji, wysiłku i pracy.
Te podobne cele to:
1. Mistrzostwo (w jakiejkolwiek dziedzinie) – jest nieosiągalne
2. Poznanie drugiego człowieka – jest nieosiągalne
3. Nauczenie się języka angielskiego – jest nieosiągalne

 

Nieosiągalne? Ale super!

Jak tylko zdamy sobie sprawę z tego, że powyższe cele są nieosiągalne, to nie tylko odczujemy ulgę, ale też podniecenie. Ulgę – bo koniec z frustracją osiągnięcia nieosiągalnego. Podniecenie – bo zawsze pociągające jest to, co nieznane. A poznawanie tajemnicy, odkrywanie jej stopniowo jest niebywale przyjemne.

Tak jest z angielskim.

Odkrywaj go więc z przyjemnością – jakbyś jadł/a czekoladę – kawałek po kawałku.
To prosta droga do zakochania – w angielskim. I do mistrzostwa – językowego.

Powodzenia!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PROMOCJE

Nowy nabór do grup na drugi semestr.

Promocja dla przedszkolaków, starszych dzieci, nastolatków i dorosłych

Po dobraniu grupy, Twoje dwie pierwsze lekcje są bezpłatne (próbne), abyś mógł/mogła się upewnić, że wszystko Ci (lub Twojemu dziecku) odpowiada. Umów się na spotkanie: 857428077.

A to promocyjne ceny kursów za semestr letni (luty-czerweic 2018):

/Możliwość płatności w dwóch nieoprocentowanych ratach!/

Teddy Eddie Mini (2-3 latki), zajęcia 1 x 35 min.:   399 zł + zestaw kursanta w promocyjnej cenie 79 zł

Teddy Eddie Play (3-4 latki) i Standard (4-5 latki), zajęcia 2 x 35 min.:   499 zł + zestaw kursanta w promocyjnej cenie 99 zł

Zapisz dziecko na bezpłatne lekcje próbne Teddy Eddie!

 

Future (8-13 latki) i Rebel (13-17 latki), zajęcia 2 x 90 min.:   739 zł 

Challenge (dorośli), zajęcia 2 x 90 min.: 749 zł

 

Promocja dotyczy nowych kursantów.

Szczegóły w Biurze Obsługi Studenta: 857428077  /  biuro@homeschool.pl

 

 

Korepetycje Help Desk gratis

Jeśli uczysz się na kursie  Future i Rebel  i zdarzyło ci się opuścić zajęcia lub czegoś nie rozumiesz, to zawsze możesz nadrobić zaległości korzystając z bezpłatnych korepetycji.