Drodzy,

Wszyscy jesteśmy świadkami, jak na naszych oczach dokonuje się niespotykana dotąd transformacja edukacji na całym świecie, a my jesteśmy w jej środku.

Wszystkie placówki edukacyjne zmuszone są do przeniesienia swoich tradycyjnych zajęć do online. Homeschool nie jest wyjątkiem. Nie zostawiamy Was w tej trudnej sytuacji. Z radością informujemy, że już w tym tygodniu wracamy do nauki – nauki online! Traktujemy to jako nową przygodę, wyzwanie oraz pozyskanie nowych umiejętności zarówno dla uczniów, jak i dla nas, nauczycieli i metodyków.

Uwaga!
Poniższe informacje nie dotyczą grup Teddy Eddie! Rozwiązania dla Was – przekażemy w odrębnej informacji już niedługo.

W chwili obecnej jesteśmy w fazie kończenia prac nad integracją platformy do nauki online z naszym dziennikiem online (LangLion). Dzięki temu mamy (uczniowie, rodzice i nauczyciele) stały podgląd pod wszystkie zajęcia. Aby uczestniczyć w zajęciach online, wystarczy mieć pod ręką swój login i hasło dostępu do dziennika LangLion, które znajdują się w umowie na kurs (jeśli zgubiłeś te dane – zgłoś się do biura: biuro@homeschool.pl) .

Podczas zajęć online będziemy korzystać z profesjonalnej platformy ClickMeeting. Platforma ta pozwala w 100% odwzorować stacjonarne zajęcia Homeschool w trybie online. Dysponujemy możliwością widzenia (do 7 kamer, które nauczyciel będzie przełączał) i słyszenia się, tablicą, możliwością oglądania video, słuchania nagrań, dzielenia pulpitu nauczyciela, rozwiązywania zadań. Te wszystkie rozwiązania są identyczne z tymi wykorzystywanymi przez nauczycieli w klasie. Pozwalają swobodnie realizować nasz główny cel: nauka komunikacji i rozwoju pozostałych sprawności językowych.

Planujemy prowadzenie zajęć w dokładnie tych samych dniach i godzinach, co do tej pory. O pierwszych zajęciach online w Twojej grupie poinformujemy sms-em.

Do zajęć online będziesz potrzebował/a:

 • – komputer/laptop (Windows, Mac),
  – kamerka w komputerze (jednak nie jest ona niezbędna),
  – przeglądarka Google Chrome lub Firefox,
  – słuchawki z mikrofonem (mogą być te od telefonu),
  – połączenie z internetem (najlepiej przez kabel, a jeśli nie, to Wi-Fi),
  – podręcznik(i), z których do tej pory korzystasz.

Zorganizuj sobie/dziecku odpowiednie warunki pracy. Pamiętaj że podczas lekcji uczniowie również będą się wypowiadać Jeśli więc jest taka możliwość – niech będzie to osobne pomieszczenie/pokój/kącik. W towarzystwie rodziny uczniowie mogą się krępować. Pamiętaj, że od Ciebie zależy, jak przebiegnie nauka. Skup się, nie zapraszaj na lekcję całej rodziny, nie planuj obiadu w trakcie lekcji :) Lekcję on-line traktuj jak zwykłą lekcję – tylko miejsce jest inne. Uczymy się z tym samym zaangażowaniem! Zadbaj o to, aby w czasie lekcji nikt nie korzystał z internetu poza Tobą, abyś miał pewność stabilnego połączenia internetowego.

Z góry dziękujemy za współpracę i zrozumienie. Dla nas jest to również całkiem nowa sytuacja. Ale i ciekawa przygoda! Wkładamy dużo pracy i serca, by nauka była maksymalnie profesjonalna. W najbliższym czasie, w grupach, w których będzie to możliwe, lekcje on-line zastąpią nasze lekcje stacjonarne. Najważniejsza jest motywacja i pozytywne nastawienie do czekających nas zmian. My nie możemy się już doczekać :)

Oczekujcie na SMS od nas w sprawie pierwszych zajęć online. Do tej pory upewnijcie się, że wszyscy dysponujecie danymi dostępowymi do dziennika LangLion.

W razie wszelkich pytań i wątpliwości, cały czas pozostajemy do Waszej dyspozycji:
– piszcie na biuro@homeschool.pl,
– dzwońcie pod nr: 85 742 80 77 (godziny pracy biura są krótsze niż zazwyczaj – jeśli nie odbieramy – na pewno oddzwonimy!)

Trzymajmy się razem i bądźmy otwarci na nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności! Właśnie teraz jest czas, aby nauczyć się tak wielu rzeczy!

Ściskamy ciepło!

Justyna Siniło-Kuczyńska i Wojciech Kuczyński
Właściciele Homeschool