Certyfikaty

Akredytacja Kuratorium Oświaty

Homeschool, jako jedna z nielicznych szkół językowych w mieście, posiada Akredytację Kuratorium Oświaty.

Akredytowane Centrum Metody Teddy Eddie

Homeschool jest pierwszym i jedynym w Białymstoku Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie.

Akredytowane Centrum Metody Savvy Ed

Homeschool jest pierwszym i jedynym w Białymstoku Akredytowanym Centrum Metody Savvy Ed.

FAQ

Gdzie:
Homeschool znajduje się w centralnej części dużego budynku usługowo mieszkalnego (wejście bezpośrednio z deptaku). Budynek mieści się pomiędzy ulicami: Legionowa i Waszyngtona. Dojazd do Homeschool jest możliwy od obu ulic.
Parkowanie:
Wjeżdżając od ulicy Legionowej samochód zaparkujemy na dużym bezpłatnym parkingu przy Kościele p.w. Św. Anny. Wjeżdżając od ulicy Waszyngtona możemy zaparkować przy cukierni „Kryszeń” (parking płatny), która mieści się w naszym budynku (pozdrawiamy sąsiadów ? )

Na tyle długo, że uczymy już drugie pokolenie uczniów ?
Homeschool powstała w 2002 roku, a więc 16 lat temu. Jesteśmy jedną z pięciu najstarszych szkół językowych w Białymstoku.

Najlepszą weryfikacją jest oczywiście zapisanie się na kurs i sprawdzenie efektywności naszej nauki na sobie. Jednak zewnętrznymi dowodami na potwierdzenie wysokiej jakości edukacji w Homeschool mogą być następujące fakty:
1. Ponad 90% naszych klientów trafia do nas z polecenia znajomych, a to najlepsza rekomendacja w przypadku usług edukacyjnych.

2. Homeschool posiada akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty, która przyznawana jest jedynie instytucjom spełniającym ścisłe wymogi dotyczące lokalu, wyposażenia oraz kształcenia. Dodatkowo podlega to corocznej weryfikacji.

3. Opinie o Homeschool – obejrzysz je w zakładce Mówią o nas.

 

Specjalizujemy się w języku angielskim. Mamy bardzo szeroki asortyment kursów z tego języka: grupowe, indywidualne, specjalistyczne, firmowe itd. Nasi najmłodsi kursanci to 2- latki, a najstarsi to dorośli, których nie wypada już pytać o wiek ?
Oprócz angielskiego oferujemy również kursy indywidualne z hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i włoskiego.
A pełną ofertę kursów znajdziesz tutaj.

Cena kursu jest uzależniona od rodzaju kursu, aktualnej promocji, przysługujących zniżek oraz momentu zapisu.
Osoby zapisujące się w trakcie trwania kursu zapłacą tylko za tyle godzin kursu, ile pozostało do końca roku szkolnego, a nie za cały rok. Osoby zapisujące się na zajęcia indywidualne opłacając większy pakiet lekcji z góry, również otrzymują specjalne zniżki.
W związku z tak licznymi czynnikami wpływającymi na wysokość ceny – najlepiej spytać o nią dzwoniąc do biura 857428077

Oczywiście, że nie.
Jeśli rozważasz naukę w Homeschool, to w pierwszej kolejności rozwiązujesz test online (jeśli masz więcej niż 12 lat i wcześniej uczyłeś się języka). Potem zapraszamy Cię na rozmowę z metodykiem i po niej proponujemy konkretną grupę lub też inną formę nauki. Jeśli nasza propozycja z jakichś względów nie spotka się z Twoimi oczekiwaniami – możesz zrezygnować bez jakichkolwiek opłat.

W Homeschool kładziemy największy nacisk na mówienie – czyli to, czego brakuje w szkołach publicznych i na studiach. Stąd najbliższe naszemu sercu jest podejście komunikacyjne.
W uczeniu łączymy wiele metod, starając się wydobywać pozytywne cechy każdej z nich. Staramy się je dobrać właściwie do konkretnych grup wiekowych i poziomowych – inaczej uczymy 2-latki, a inaczej 20-latki ?

Takie rozwiązanie na stałe, zdecydowanie dezorganizowałoby pracę zarówno nauczyciela i grupy, jak i samego ucznia.
Dlatego nie dopuszczamy w Homeschool tej opcji.

To zależy od rodzaju kursu i wieku kursantów.
Są kursy „bezpodręcznikowe” (np. konwersacje). Jednak większość grup pracuje w oparciu o nowoczesne podręczniki, dostosowane do potrzeb uczniów. Grupy dziecięce wykorzystują specjalne pakiety do nauki Teddy Eddie.

Tak. Na zakończenie roku szkolnego każdy uczeń, który napisał test końcowy (poza kursami konwersacyjnymi i zajęciami indywidualnymi), i którego frekwencja obecności na zajęciach wynosi co najmniej 60% otrzymuje certyfikat ukończenia kursu. Patrz REGULAMIN SZKOŁY – dostępny na naszej stronie.

Zajęcia indywidualne traktujemy jak odrębny kurs, który ma swój sylabus, dziennik zajęć online i nadzór metodyczny.
Mimo to są one w 100% dopasowane do potrzeb i oczekiwań ucznia, np. przygotowanie do egzaminu, podniesienie kwalifikacji w pracy, wyjazdy za granicę itp.
Kurs można rozpocząć w dowolnym momencie roku, a metodę i schemat płatności ustala się z Biurem Obsługi Studenta w chwili podpisania umowy.

Wszyscy nasi nauczyciele to osoby z pasją do nauczania języków obcych, perfekcyjną znajomością języka (potwierdzoną dyplomem ukończenia studiów wyższych) oraz nieustannym apetytem na nowinki edukacyjne.
Wszyscy regularnie biorą udział w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje.

Przy zapisie na roczny kurs grupowy nie ma możliwości podpisania umowy tylko na jeden semestr. Umowę podpisujemy na cały kurs. Jednak w trakcie kursu istnieje możliwość rozwiązania umowy w dowolnym momencie.
Umowa jasno określa zasady rezygnacji z kursu. Dlatego jeśli nie masz pewności czy będziesz w stanie uczęszczać do końca – zapoznaj się dokładnie z naszą umową podczas wizyty w Homeschool. A jeśli będziesz miał dodatkowe pytania – Biuro Obsługi Studenta na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości tak, abyś poczuł się spokojny podpisując z nami umowę.

Oczywiście!
Przy zapisie na kurs grupowy umowę podpisujemy na cały rok szkolny. Jednak w trakcie kursu istnieje możliwość rozwiązania umowy w dowolnym momencie.
Umowa jasno określa zasady rezygnacji z kursu. Dlatego jeśli nie masz pewności czy będziesz w stanie uczęszczać do końca – zapoznaj się dokładnie z naszą umową podczas wizyty w Homeschool. A jeśli będziesz miał dodatkowe pytania – Biuro Obsługi Studenta na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości tak, abyś poczuł się spokojny podpisując z nami umowę.

Jak najbardziej. Dysponujemy dużą, przytulną przestrzenią z miejscami do siedzenia i bezpłatnym wi-fi.
Możesz w spokoju przejrzeć dostępne magazyny, popracować na laptopie, zrobić szalik na drutach, poczytać książkę lub przescrollować Facebooka ?

W grupach dziecięcych Teddy Eddie jest to możliwe, jeśli inna grupa realizuje te same jednostki kursu w podobnym czasie.
U starszych dzieci (SP i gimnazjum), które mają zaległości, proponujemy bezpłatne korepetycje Help Desk. Na nich nauczyciel pracuje z dzieckiem nad konkretnymi problematycznymi zagadnieniami.

Nauczyciele

Jestem nauczycielem Homeschool

Inspiruję do myślenia
Rozpalam wyobraźnię
Zarażam swoimi pasjami
Namawiam do ryzyka
Pomagam walczyć
Słucham i obserwuję
Codziennie uczę się czegoś nowego

Nauczyciel Homeschool:

  • posiada pełne kwalifikacje zawodowe, uprawniające go do nauczania, a ucząc grupy Teddy Eddie i Savvy Ed – dodatkowo specjalne kursy metodyczne
  • posiada doświadczenie zawodowe
  • bierze udział w wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach
  • dostosowuje pozyskiwaną wiedzę do szybko zmieniającego się świata
  • umie motywować
  • ma pasję w swoim życiu
  • jest aktorem, psychologiem, liderem, marketerem, menedżerem i rodzicem w jednej osobie

Historia

2002
Narodziny Homeschool
2005
Otrzymujemy znak jakości PASE
2007
Płacimy za testy
Rozpoczynamy naszą akcję “Płacimy za testy”, a pierwszą instytucją, którą wspieramy jest UNICEF.
2008
Pierwsza konferencja metodyczna
Organizujemy pierwszą konferencję metodyczną dla nauczycieli w północno-wschodniego regionu Polski.
2011
Rozpoczynamy partnerską współpracę z Jagiellonią Białystok
2012
Tworzymy ogólnopolski Wielki Test Języka Angielskiego
2014
Po raz pierwszy obchodzimy Sneaker’s Day
1 kwietnia po raz pierwszy obchodzimy nasze święto Sneaker’s Day (Dzień Trampka).
2014
Pierwszy Homeschool Run
We wrześniu rozpoczynamy współpracę w Fundacją Białystok Biega organizując nasz pierwszy Homeschool Run.
2015
Teddy Eddie
Wprowadzamy, jako pierwsi i jedyni w Białymstoku, najlepszą na polskim rynku metodę nauczania dzieci w wieku 2-7 lat – Teddy Eddie.
2016
Akredytacja Kuratorium Oświaty

Misja. Wartości. Wizja

Misja

Edukować. Wychowywać. Wyzwalać myślenie. Promować wiedzę. Pomagać potrzebującym.

Wartości

Jakość. Inspiracja. Kreatywność. Twórczość. DIY. Energia. Wrażliwość.

Wizja

Być drugim domem dla ludzi w każdym wieku.

CSR

Homeschool – more than a school. Ucząc się w Homeschool pomagasz innym i rozwijasz skrzydła. Bądź wrażliwy.

Załączniki

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019